‹ powrót

Requiem - W.A. Mozart

2016-11-28

POZNAŃSKI FESTIWAL MOZARTOWSKI to autorska inicjatywa Tomasza Raczkiewicza wpisana w kalendarz życia kulturalnego Wielkopolski już od trzynastu lat. Tegoroczna odsłona festiwalu jest kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku podróżowania śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta. Tym razem punktem docelowym będą Włochy, gdyż to właśnie tam w latach 1769 – 1773 rodzina Mozartów aż trzy razy odbyła tournée koncertowe.

 
Wzorem lat ubiegłych filarem i zarazem najważniejszym wydarzeniem będzie MISSA PRO DEFUNCTO W. A. MOZART REQUIEM – msza żałobna sprawowana za duszę Mozarta w rycie sprzed reformy liturgicznej Soboru Watykańskiego II, oprawiona Requiem kompozytora.
 
Missa pro defuncto W. A. Mozart Requiem – msza żałobna sprawowana za duszę kompozytora w 225 rocznicę śmierci, w rycie sprzed reformy liturgicznej Soboru Watykańskiego II, oprawiona jego Requiem.
 
To unikatowe w skali świata wydarzenie od 2001 roku gromadzi ponad tysięczną rzeszę melomanów, przenosząc ich do czasów Mozarta. Missa pro defuncto niezmiennie odbywa się w Poznaniu.
 
W roku 2016 serdecznie zapraszamy do Archikatedry, gdzie 4 grudnia to niezwykłe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 23:00.
 
Celebrans: ks. prałat Jan Stanisławski
Organy: Jacek Pupka
 
Soliści:
Ingrida Gapova - sopran
Agnieszka Rehlis - mezzosopran
Tadeusz Szlenkier - tenor
Krzysztof Bączyk - bas
 
Poznański Chór Chłopięcy
pod dyrekcją Jacka Sykulskiego
 
Orkiestra Collegium F
 
Marcin Sompoliński - dyrygent
 
4 grudnia 2016, godz. 23:00, Archikatedra Poznańska

Wstęp wolny